Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1
Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1
Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1
Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1
Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1
Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1
Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1
Panacor AC100 Ses Bariyeri - 1

Panacor AC100 Ses Bariyeri

Ürünün Teknik Özellikleri


Panacor AC100 ses bariyeri karayolu ve demiryolu trafiği nedeniyle meydana gelen sesin yalıtımı için özel olarak dizayn edilmiş bir üründür. Bu bariyerin tasarım kriteri olarak verimini optimize etmek için ses yalıtım özelliklerini uyarlamak adına karayolu ve demiryolu trafiğinin ses özellikleri göz önüne alınmaktadır. Bununda birlikte, tasarım, panellerin mekanik performansını optimize etmek amacıyla iki derin kılavuz ray ile montajlanarak rüzgârın meydana getirdiği basıncına dayanıklı olmasını amaçlamaktadır.

Bariyer Kompozisyonu


Bu ses bariyeri, DX51D+Z200/275-NA kalitede UNE EN 10142 standardına göre kaplanmış galvanizli çelikten, AA 3105 H24 kalitede RAL renk çizelgesinden seçilen herhangi bir renkte toz boya ile boyanmış alüminyum levhalardan üretilebilir. Kompozit panellerin iç kısmı, gerekli ses yalıtım özelliğine sahip çeşitli kalınlık ve yoğunlukta ses yalıtıcı mineral yünler ile doludur. Böylelikle, paneller dört metal parçadan oluşur. İç yüzeyin (ses kaynağına direk maruz kalan kısım) ses yalıtımını sağlaması amacıyla yüzey alanına oranla %36’sı delikli iken dış yüzeyi düz ve reflektif panellerdir. Bariyerin panelleri, istenen yüksekliği sağlamak için 300, 400, 500 mm boyunda birbirine dikey olarak konumlandırılmış HEB/HEA profiller arasında montajlanır. Dikmeler arası mesafeler değişebilir.

Yapısal Komponentler


Ses bariyeri, plaka kaynatılmış ve EN 10025’e göre S275 JR kalite HEA/HEB metal profiller ile desteklenmektedir. Tüm metalik bileşenler EN 1461 ve EN15773 standardına göre sıcak daldırma ile galvanizlenmekte ve toz boya işlemine tabi tutulmaktadır. Dikmeler her bir projenin spesifik özelliklerine bağlı olarak çeşitli çap, uzunluk ve kalitede ankaraj civataları vasıtasıyla montajlanır.

Bariyer Montajı


Bariyer panelleri herhangi bir mil ya da cıvataya ihtiyaç olmadan tasarlandığından dolayı iki kişi tarafından elektrik ihtiyacı olmadan kolaylıkla montajlanabilir. Bu milsiz-civatasız bariyer çözümü yorulma problemlerinin görülebileceği durumlara oldukça uygundur. (Örneğin yüksek hızlı demiryolu inşa projeleri)

Yüzey Uygulamaları


Anti-pas uygulaması

PANACOR AC100 ses bariyerine uygulanan toz boya uygulaması sayesinde hava koşullarına, güneş ışınlarına maruz kalınmasına bağlı olarak ısınma ve bozunmaya karşı iyi şekilde dayanıklıdırlar ve bitmiş ürünün bakımına gerek kalmayacak şekilde mükemmel anti-korozif özellikler gösterirler.

TCK by Kıraç A.Ş. © Tüm Hakları Saklıdır.