Panacor MT15 Ses Bariyeri - 1
Panacor MT15 Ses Bariyeri - 1
Panacor MT15 Ses Bariyeri - 1
Panacor MT15 Ses Bariyeri - 1
Panacor MT15 Ses Bariyeri - 1
Panacor MT15 Ses Bariyeri - 1
Panacor MT15 Ses Bariyeri - 1

Panacor MT15 Ses Bariyeri

Panacor MT15 ses bariyeri, kullanılması gereken yapıların önünde bina olmayan alanların ses yalıtımını sağlamak amacıyla özel olarak üretilmiştir.

Genellikle PPMA (akrilik cam) plakalardan kullanılarak ses yalıtım özelliği sağlar.

Panel Yapısı


Panacor MT15, stabil, sağlam ve darbe esnasında parçaların kilitlenmesini sağlayan Z şeklinde çelik profillerin kullanıldığı metalik destek yapı raylarının (HEA/HEB) içine oturtulan Renkli ya da renksiz akrilik cam (PPMA)’dan üretilen bir paneldir.

Yapısal Bileşenler


Ses bariyeri, plaka kaynatılmış ve EN 10025’e göre S275 JR kalite HEA/HEB metal profiller ile desteklenmektedir. Tüm metalik bileşenler EN 1461 ve EN15773 standardına göre sıcak daldırma ile galvanizlenmekte ve toz boya işlemine tabi tutulmaktadır. Rayların montajı projeye bağlı değişken uzunluk, çap ve kalitelerde civatalar kullanılarak yapılmaktadır.

Kauçuk Conta İyileştirilmiş Performans


“Z” profil ve PMMA panelleri montaj işleminde panellerin genleşmesine izin veren EPDM derz kullanılmaktadır. EPDM derz aynı zamanda profil ve panel arasındaki temas noktasından ses sızıntısı meydana gelmesini engeller.

Genel Performans


Sıcaklık-Ebat Dengesi

Sistemin maruz kaldığı sürekli sıcaklık 80*C’yi geçmemelidir.

Yıpranma

Panacor MT15 akustik panelleri, UV ışınlarına karşı muazzam biçimde dayanıklıdır. Güneş ışınlarına yıllarca maruz kalsa bile levhalar özelliklerinden önemli derecede değer kaybetmezler. Dış mekan uygulamalarında kullanılan paneller, güneş ışınları ile panele tamamen yapışabildiği için pratik bir şekilde kaldırılabilir. Bu filmler, darbe esnasında paneli çizik ve boyalardan korur.

Işık Geçirgenliği

Bu, bu panellerin öne çıkan avantajlarından biridir. Paneller 15mm PMMA levhalardan yapılmıştır ve bunlar kusursuz görsel geçirgenliğin sağlandığı yüzey sayesinde şeffaftırlar.

TCK by Kıraç A.Ş. © Tüm Hakları Saklıdır.